رفع دائم موهای زائد

رفع دائم موهای زائد رفع دائم موهای زائد

قاعدتا ، موهای زائد روزانه وقت زیادی را در هر فردی اعم از زن و مرد به خود اختصاص می دهد و علاوه بر صرف وقت دغدغه اکثر افراد خصوصا خانم ها می باشد ، زیرا به آراستگی و زیبایی هر شخصی  مربوط میشود . برخی از خانم ها به دلیل اختلال های هورمونی ، دچار رویش موهای زائد در صورت خود نیز می شوند که این موضوع برای آن ها آزاردهنده و عذاب آور می باشد و سعی بر زدودن و رفع دائم موهای زائد خود دارند که خوشبختانه با پیشرفت علم این قضیه نیز به خوبی قابل حل گردید که در این مقاله به رفع دائم موهای زائد میپردازیم .

 

رفع دائم موهای زائد

بهترین روش رفع دائم موهای زائد، لیزر است این روش قابلیت از بین بردن تمام موهای زائد بدن را دارد و هم برای خانم ها و هم برای آقایان قابل اجرا می باشد .

رفع دائم موهای زائد بدن از طریق لیزر ، روشی معتبر در تمام دنیا شناخته شده است و بدون هیچگونه درد ، سوزش و سوختگی اثرات عالی خود را بر جای میگذارد ، این دستگاه دارای اشعه نوری می باشد و با تاباندن اشعه بر روی پوست و انتقال نوری آن به فولیکول ها سبب از بین بردن فولیکول موها می گردد وبه این ترتیب موهای زائد بدن از بین خواهند رفت اما خوشبختانه انتقال نور اشعه ، تنها به فولیکول موها نفوذ خواهد کرد بنابراین آسیبی به بافت های داخل پوست نخواهد رسید و هیچگونه خطر سرطان و  نا زائی را به کلی رد کرده است .

 

 

چه نکاتی را باید قبل و در طی جلسات رفع دائم موهای زائد رعایت کنیم ؟

3-2 هفته قبل از شروع لیزر سپس در طول درمان از روشهایی که مو را از ریشه خارج می کنند مثل بند ، موچین ، اپیلیدی و اپیلاسیون استفاده نشود و کوتاه کردن موها از ساقه (تیغ ،کرم موبر،شیور)بلامانع است.از برنزه کردن در آفتاب یا سولاریوم یا کرمهای اتو برنز پرهیز شود.قبل از شروع لیزر درمانهای لایه بردار حاوی AHA یا ترتینوئین و مصرف قرصهای رآکوتان باید قطع شوند.

 

چند جلسه درمان برای رفع دائم موهای زائد لازم است ؟

درمان رفع دائم موهای زائد برای اغلب افراد بین 4 تا 8 جلسه است ولی گاهی به دلیل مقاومت یا زمینه ای از اختلالات هورمونی در مورد موهای زائد صورت ممکن است جلسات بیشتری لازم شود.

 

مراقبت بعد از رفع دائم موهای زائد

از شست و شوی پوست با آب داغ ، سونای خشک و بخار پرهیز شود.از مصرف مواد محرک روی پوست پرهیز شود.حتما از ضدآفتاب مناسب به صورت صحیح استفاده شود.کرم ترمیم کننده که تجویز می شود طبق دستور صحیح مصرف نمایید.

 

آیا لیزر موهای زائد عوارض داد ؟

خیر رفع دائم موهای زائد هیچگونه عوارضی را به همراه خود ندارد و تنها توصیه ایی که در آن می شود این است که در مراکز معتبر مورد اجرا قرار گیرد، لیزر تنها کمی قرمزی را بعد از اجرا به همراه دارد که در صرف ساعت های کوتاهی به حالت اول خود بر می گردد ، از مزایای مهم لیزر این است که دستگاه لیزر بدون تماس با بدن افراد می باشد بنابراین قابلیت انتقال هرگونه بیماری را از فردی به فردی دیگر غیر ممکن می سازد .

در حال حاظر در تمام دنیا رفع دائم موهای زائد بدن تنها از طریق روش پر سرعت و موفق لیزر امکان پذیر خواهد بود .

منتشرشده در خدمات