لیزر ipl

لیزر ipl لیزر ipl

دستگاه IPL برای موهای زائد چیست ؟


ای پی ال ( intense pulse light ) سیستم‌های نور شدید پالسی و فلش لامپ‌های زنون هستند که چند طول موجی نور ایجاد می‌کنند میتوانند اثرات مختلفی بر روی ساختارهای مختلف پوست بگذارند.
برای اهداف مشخص می‌توان با انتخاب فیلترهای مناسب اثر دلخواه را بدست آورد. دستگاه IPL لیزر نیست اما کارایی و عملکرد مشابه دارد و نسبت به لیزرها قیمت ارزان‌تر و نتیجه گیری سریعتر دارند IPL عوارض و خطرات ناشی از لیزر مثل تغییر رنگ پوست به خصوص در افراد تیره و سوختگی و ... به دنبال ندارد.

رفع موهای زائد توسط دستگاه IPL

دستگاه حذف موی IPL با پالس نوری شدید جهت حذف موهای صورت، پاها، پشت؛ به‌صورت آرام و بی‌خطر استفاده می‌شود پالس‌های نوری با تمرکز روی فولیکول موها موجب ایجاد گرما و تخریب آن‌ها بدون سوختگی و یا آسیب به پوست می‌شوند.
دستگاه IPL سریع وکاملاً بدون درد است عوارض جانبی کم است البته کمی قرمزی و تورم در محل درمان طبیعی است که به سرعت برطرف می‌شوند.
IPL پیگمان درون فولیکول مو را هدف قرار می‌دهد و حتی اگر موها دوباره رشد کنند به صورت نازک و ظریف خواهند بود.

جلسات موردنیاز برای رفع موهای زائد

تعداد جلسات متغییر می باشد و بین ۴ تا ۶ جلسه برای رفع موهای زائد لازم است و فواصل بین هر جلسه درمانی ۴ تا ۶ هفته است.
میزان پاسخ دهی هر منطقه از بدن و هر فرد بسته به تراکم و ضخامت و نوع تیپ پوستی متفاوت است و شاید برخی افراد به جلسات بیشتری نیاز داشته باشند و یا با جلسات کمتری به نتایج دلخواه برسند.

مزایای و کاربردهای دستگاه IPL

  • درمان دائمی موهای زائد
  • درمان کک و مک و آسیب‌های پوستی ناشی از آفتاب
  • جوان سازی پوست
  • استفاده سریع و آسان
  • نتایج دائمی
  • عدم آسیب رسانی به پوست
  • دارای عوارض جانبی کم

تفاوت و شباهت های دستگاه ipl و لیزر در رفع موهای زائد

تفاوت لیزر و دستگاه ipl  در نوع نور آنها است. Ipl یک منبع نور پالس پهن باند است در حالی که لیزر یک منبع نور منسوج تک رنگ است. هر دو روش ملانین را در فولیکول مو هدف قرار می دهند و نتایج رفع موهای زائد در هر دو روش می تواند دائمی باشد. هم ipl و هم لیزر از طریق ملانین به ریشه مو می رسند و پس از چند جلسه ریشه را برای تولید موی جدید ضعیف می نمایند.


مراقبت‌های قبل و بعد از درمان با دستگاه IPL

معمولاً قبل و در بین جلسات درمان نباید از روش‌هائی از قبیل بند انداختن یا کندن موها استفاده کرد و این روش‌ها را باید از حداقل دو هفته قبل از جلسه‌ی IPL درمانی متوقف کرد و موهای منطقه را صرفا باید با تیغ اصلاح کرد. بسیاری از پزشکان به منظور کاستن حس درد و سوزش حین IPL، کرم‌های بی حس کننده‌ی موضعی را به مدت ۳۰ تا ۴۵ دقیقه بر ناحیه نیازمندِ درمان مالیده و پس از بی حسی موضعی اقدام به درمان می‌کنند همچنین برای کاستن آسیب حرارتی وارد آمده بر پوست منطقه معمولاً از روش‌های خنک کردن موضعی قبل از درمان با استفاده از سیستم‌های COOLING موضعی به شکل تماسی با اسپری‌های خنک کننده استفاده می‌شود.

در اغلب حالات سرخی حاصل از درمان IPL بیش از چند ساعت پایداری ندارد و مالیدن پماد زینک اکسید یا کرم‌های ترمیم کننده بعد از IPL برای از بین بردن این حالات کفایت می‌کند محافظت ناحیه‌ی تحت درمان از اشعه‌ی خورشید نیز امر مهمی است که به همین دلیل از فراورده‌های ضد آفتاب با عوامل محافظتی بالا استفاده می‌گردد.


رفع موهای زائد با انواع لیزر

بسیاری از افراد از روش‌های قدیمی مثل اصلاح کردن، موم انداختن، یا بند انداختن جهت رفع موهای زائد خود برای اهداف زیبایی استفاده می‌کنند. در حقیقت افراد به دنبال ایجاد ظاهر بهتر برای خود و نیز ایجاد احساس مناسب‌تر هستند. لیزر موهای زائد پوست تیره نیز از نظر ماهیت تفاوتی با این شرایط ندارد، اما به‌جای دردناک بودن و ایجاد نتایج موقت، می‌تواند نتایج دائمی و مناسب در ارتباط با رفع موهای زاید برای افراد متقاضی به همراه داشته باشد.


لیزر موهای زائد برای کدام نواحی بدن کاربرد دارد ؟

لیزر موهای زائد را می‌توان برای همه نقاط بدن مورداستفاده قرار داد. مشتریان خانم در این کلینیک اغلب درخواست لیزر موی زائد در ناحیه بیکینی، زیر بغل، پاها، و صورت خود را دارند، درحالی‌که مشتریان مرد معمولاً به دنبال رفع موهای زائد در ناحیه کمر، سینه، صورت و پاها هستند.

 

مزایای لیزر درمانی با سایر روش‌های حذف موهای زائد چیست؟

برخلاف اصلاح کردن، موم انداختن، استفاده از مواد شیمیایی و بند انداختن، رفع موهای زائد با لیزر می‌تواند تأخیر بلندمدت در رشد موهای زائد و کاهش آن‌ها برای بیمار به همراه داشته باشد. در حقیقت لیزر موهای زائد سریع و مؤثر است. درحالی‌که استفاده از روش‌هایی مثل الکترولیز می‌تواند در هر بار یک موی خاص را درمان کند، امکان استفاده از لیزر برای پوشش سریع نواحی بزرگ بدن وجود دارد.بیمار در هنگام لیزر موهای زائد چه احساس دارد؟

لیزر موی زائد معمولاً یک روش درمانی بسیار راحت است. در حقیقت احساس بیماران در هنگام استفاده از این روش درمانی چیزی شبیه به بند انداختن بوده است. درصورتی‌که حساسیت پوست شما بیش‌ازحد است، می‌توان برای این درمان از ژل‌های بی‌حسی استفاده کرد. به‌هرحال توجه داشته باشید که این سیستم یکی از معدود روش‌های مورداستفاده برای رفع موهای زائد بدن است که نیازمند استفاده از ژل‌های بی‌حسی قبل از شروع درمان نیست.


عوارض جانبی دستگاه ipl

برخی عوارض جانبی رایج در مورد دستگاه ipl وجود دارد که معمولا خفیف و گذرا هستند. با این حال مراقبت های خاصی وجود دارد که باید برای جلوگیری از بروز عوارض انجام گیرد و قطعا تمامی افراد برای این نوع درمان مناسب نمی باشند. در ادامه به برخی از عوارض ipl اشاره می کنیم:

پس از درمان ipl، حساسیت و قرمزی پوست با تورم بسیار خفیف، غیر معمول نمی باشد. که می تواند با استفاده از ژل خنک کننده در عرض یک یا دو روز برطرف گردد. احتمال تغییر رنگدانه ها وجود دارد که باید ظرف چند هفته برطرف گردد.

منتشرشده در خدمات