لیزر CO2 فرکشنال

لیزر CO2 فرکشنال لیزر CO2 فرکشنال

لیزر CO2 فرکشنال

تابش لیزر به صورت فرکشنال (جزء به جزء) هزاران ستون عمقی و کوچک در پوست ایجاد می کند که مناطق درمان میکروسکوپی نامیده می شوند. این تابش “جزء به جزء”، سلول های رنگدانه ای اپیدرمی را بدون تأثیر روی بافت های اطراف درمان می کند و به همین دلیل، زمان بهبود را کاهش داده (حدود 24 ساعت) و روند طبیعی پوست برای بازتولید بافت سالم را ارتقا می بخشد تا جایگزین سلول های آسیب دیده شود.
درمان با لیزر CO2 Fractional روشی ایمن و غیر تهاجمی است.

لیزر CO2 فرکشنال چگونه کار می کند؟

لیزر CO2 Fractional از میکرواشعه های لیزری برای بازسازی بافت پوست که از اپیدرم تا درم گسترش دارد، بهره می برد. این تابش می تواند “non-ablative” (پرتوهای لیزر سبب انعقاد بافت های آسیب دیده می شوند) یا “ablative” (پرتوهای لیزر سبب تبخیر بافت آسیب دیده می شود) باشد.
روش های non-ablative دارای حداقل زمان استراحت می باشند، در حالی که روش های ablative سبب کاهش تعداد جلسات درمان می شوند (گاهاً تک جلسه ای). فرایند طبیعی درمان، بافت سالم را جایگزین بافت بیمار کرده و در نتیجه پوستی سالم تر و جوان تر ایجاد می کند.


لیزر CO2 Fractional یک لیزر Co2 اصلاح شده است که عوارض لیزر CO2 فرکشنال معمولی را ندارد ولی از مزایای خوب آن در درمان ضایعات زیر استفاده می توان کرد.

۱-چروک ریز
۲-اسکار (فرورفتگی) جوش ، یا آکنه
۳-پیری پوست
۴-اسکار ناشی از سوختگی یا بریدگی
۵-اسکارهای پس از جراحی
۶-منافذ باز پوست
۷-سفت شدن پوست
۸-چروک پلکها
۹-ترکهای پوستی شکم و بدن
۱۰-لکه های ناشی از افزایش سن


تفاوتهای لیزر Co2 معمولی با لیزر CO2 Fractional

در لیزر CO2 Fractional بر خلاف لیزر Co2 معمولی نیاز به بیهوشی و تا تزریق آمپول بیحسی نمی باشد. بیمار فقط با یک کرم بیحس کننده بدون درد می تواند لیزر شود.
همچنین بر خلاف لیزر Co2 معمولی بیمار در این روش جدیدCO2 فرکشنال نیاز به پانسمان ندارد . فقط از کرمهای ترمیم کننده استفاده می کند و دو روز بعد می تواند از کرمهای پوشاننده و آرایشی استفاده نماید. ترمیم پوست در روش CO2 Fractional حداکثر ۶-۵ روز ط ول می کشد در حالیکه در لیزر Co2 معمولی بین ۲ تا ۳ هفته. در روش fractional بیمار فقط برای ۳-۲ روز قرمز است در حالیکه در لیزر Co2 معمولی بین ۲ تا ۶ ماه قرمزی می تواند ادامه یابد. احتمال تیره شدن پوست در لیزر fractional co2 بسیار نادر است. در حالیکه در Co2 معمولی این ریسک بالا است.

لیزر CO2 Fractional را می توان در گردن و پشت دستها و یا قسمت های دیگر بدن نیز برای درمان انواع ضایعات پوستی مانند جوانسازی پشت دستها – لکه های پوستی ۰ ترکهای شکم – اسکارهای سوختگی و یا جراحی نیز بکار برد.


منتشرشده در خدمات